Välkommen till ULINCO AB

Du är varmt välkommen att höra av dig till oss och diskutera ditt behov av komponenter. Vi hjälper dig med både standardprodukter eller kundspecifika lösningar. Om du lämnar dina kontaktuppgifter nedan återkommer vi inom kort. Om du är kund och vill lägga en order går också bra att använda våra webbshop.

Ulinco AB Huvudkontor


Skalmeredsvägen 2


438 93 Landvetter


E-post: Info@ulinco.se


Tel, växel: 031-748 55 40



Säljkontor Stockholm


182 33 Danderyd


T: +46 (0)8 23 26 05


E:Mattias.Jansson@ulinco.se



Kundsupport / Order


Tel: 031- 748 55 40


E-post: order@ulinco.se



Öppettider


Mån - Tor: 08.00-17.00


Fre: 08.00-16.00


Lunch: 12.00-13.00


Besöks-,faktura- och leveransadress:



Hitta hit: Från Göteborg, tag riksväg 40 österut fram till avfart 76 mot Landvetter Ö. Vid korsningen, tag höger mot Björröd och därefter den andra avfarten till vänster in på Skalmeredsvägen, så är du framme.

Här kan du läsa om oss som jobbar på Ulinco!

Lars Hansby
Försäljning / Kundspecifika produkter
lars.hansby@ulinco.se
Tel: 031-748 55 99
Martina Lagerholm
Inköp / QA
martina.lagerholm@ulinco.se
Tel: 031-748 55 11
Christian Öien
Lager / Logistik
lagret@ulinco.se
Tel: 076-548 66 43
Lars Ulin
VD
lars.ulin@ulinco.se
Tel: 031-748 55 23
Robin Olsson
Säljare
robin.olsson@ulinco.se
Tel: 031-748 55 72
Cecilia Eriksson
Ekonomi
cecilia.eriksson@ulinco.se
Tel: 031-748 55 65
Amir Shkolmik
Marknad / Innesälj
amir.shkolnik@ulinco.se
Tel: 031-748 55 41
Mattias Jansson
Säljare, affärsansvaring Ferroscandia
mattias.jansson@ulinco.se
Tel: 08-23 26 06

Kontakta oss via mail:





*Jag har läst och godkänt Sekretesspolicy.
*Obligatorisk