Välkommen till ULINCO AB

Du är varmt välkommen att höra av dig till oss och diskutera ditt behov av komponenter. Vi hjälper dig med både standardprodukter eller kundspecifika lösningar. Besök gärna vår webbshop för att utforska vårt standardsortiment och kanske lägga en order för leverans direkt från vårt lager.

Ulinco AB Huvudkontor
Skalmeredsvägen 2
438 93 Landvetter
E-post: info@ulinco.se
Tel, växel: 031-748 55 40
Besöks-,faktura- och leveransadress:

Hitta hit: Från Göteborg, tag riksväg 40 österut fram till avfart 76 mot Landvetter Ö. Vid korsningen, tag höger mot Björröd och därefter den andra avfarten till vänster in på Skalmeredsvägen, så är du framme.
Säljkontor Stockholm
182 33 Danderyd
T: +46 (0)8 23 26 05
E:Mattias.Jansson@ulinco.se
Kundsupport / Order
Tel: 031- 748 55 40
E-post: order@ulinco.se
Öppettider:
Mån – Tor: 08.00-17.00
Fre: 08.00-16.00
Lunch: 12.00-13.00

Här kan du läsa om oss som jobbar på Ulinco!

Lars Hansby
Försäljning,
kundspecifika produkter
lars.hansby@ulinco.se
Tel: 031-748 55 99
 
Mattias Jansson
Försäljning,
affärsansvarig Ferroscandia
mattias.jansson@ulinco.se
Tel: 08-23 26 06
 
Robin Olsson
Försäljning
robin.olsson@ulinco.se
Tel: 031-748 55 72
 
Martina Lagerholm
Order / Inköp / QA
martina.lagerholm@ulinco.se
Tel: 031-748 55 11
 
Cecilia Eriksson
Order / Ekonomi
cecilia.eriksson@ulinco.se
Tel: 031-748 55 65
Amir Shkolnik
Marknad / Innesälj
amir.shkolnik@ulinco.se
Tel: 031-748 55 41
 
Christian Öien
Lager / Logistik
lagret@ulinco.se
Tel: 076-548 66 43
 
Lars Ulin
VD
lars.ulin@ulinco.se
Tel: 031-748 55 23
 

Verkstad/vårt systerbolag – Ulinco Vulctech AB

Tel: 031-748 55 10
E-post: info@vulctech.se

Kontakta oss via mail